1983 yılında iş hayatına atılan Sayın Ali YILMAZ, ana faaliyet alanı olarak öncelikle akaryakıt sektörünü belirlemiş ve bu sektörde hızla büyüyerek bugün Antalya ilinin sektörde tanınırlığı en yüksek markası olan ve Antalya'nın akaryakıt piyasasına yön veren Mevlana Petrol markasını yaratmıştır. Mevlana Petrol, akaryakıt sektöründeki başarılı geçmişiyle Antalya'nın önde gelen grupları arasında yer almakta ve hizmet sektöründe bölgesel lider olma vizyonuyla hareket etmektedir.

Akaryakıt sektöründe edindiği perakendecilik deneyiminin de desteği ile gıda ve döviz gibi ticaretin diğer alanlarında da yatırımda bulunarak, Burger King markasını Antalya ile ilk tanıştıran firma olmuş ve Türkiye’nin ilk franchise Burger King restaurantını açmıştır.

Döviz ticaretinde marka olan Antalya Döviz ve Finike Döviz ile birlikte faaliyet alanlarını genişleterek 500 çalışanı ile birlikte Türkiye’nin incisi Antalya’mızın kurumsallaşmasını tamamlamış önemli şirketlerinden birisi olma özelliğini de korumaya devam etmektedir.

Mevlana Petrol'un ulaştığı başarının arkasında, müşteri odaklı ve verimliliği merkez alan bir yönetim yaklaşımı vardır. Bu yaklaşım, sadece maddi kazanımlarla değil, bütün toplumun yararlandığı ve yararlanacağı yurttaşlık bilinciyle iç içe gelişmektedir.

Mevlana Petrol, etkin ve çözüm odaklı çevre politikaları, zorunluluktan öte “sorumluluk” olarak gördüğü sosyal projeler ile ülkemizin geleceğine dair bir duyarlılık oluşturmak ve bu duyarlılığı mümkün olduğunca daha geniş çevrelere yaymak konusunda da adından söz ettirmektedir.